Modèle de l`otywy BR89 w skali H0 (1:87) i skali N (1:160) dlaczego TT? Najbardziej rozpowszechnion wielkoci kolejek elektrycznych jest H0 (Skala 1:87). W kadym Kłodzkie modelarskim PKI uginaj si OD H0, nawet w sklepach z zabmaladroami, obok Barbi, znajdziemy H0-PIKO, Jak Kiedy nazywalimy t wielko. Jednak aby BAWI si H0 Trzeba mie odpowiednio due mieszkanie, par Rozoy kawaek stacji i SPI j kkiem torw. Idealnie do Domu nadaje si wanie TeTetka. Zostaa pomylana jako Kolejka na St (STD jej nazwa: Table Top-> TT) je rzeczywicie, najmniejsze KKO torw (OK. 60 cm) mieci si na kadym zwykym volé w. MODELE w TeTetce s na tyle due, e nie Trzeba im si przyglda ze szkem powikszajcym par dostrzec detale, a Take na tyle Mae par mieciy si w wayju, BA, na parapecie OKNA Mona zmieci ca stacj! TeTetka à rzeczywicie “Idealna Skala”! Do uruchamiania modeli kolejowych stosuje się PRAD Stały o napięciu 14 v lub zmienny o napięciu 16 v. Sterowanie mechanizmów napędzających odbywa się za pośrednictwem transformatorów. Rozróżnia się DWA Systemy Siųstuvo:-dwuprzewodowy na PRAD Stały (PIKO, Tillig, Trix, Roco, Acme, Arnold, Bachmann, Brawa, electotren, Jouef, modèles, lilipu, Lima, Fleischmann, Rivarossi),-trójprzewodowy na PRAD zmienny (Marklin, niektóre MODELE Roco , PIKO, Tillig).

Systemy te, typowe dla żadnych producentów, nie mogą być wzajemnie kombinowane. W modelarstwo Kolejowe zdefiniowane zostały następujące Skale (OD najmniejszej): System Siųstuvo-trójprzewodowy na PRAD zmienny. W systemie tym funkcjonują MODELE skali H0 produkowane przez firmę MÄRKLIN. Obie zewnętrzne szyny przewodzące PRAD nie są OD siebie izolowane, toczą się po nich metalowe Koła obracające się na metalowych osiach. Niezbĩny Drugi Przewodnik biegunu prądu zmiennego występuje tu w postaci żadnych kontaktowych wtopionych w środku podkładów kolejowych szyn. Przepływ prądu do silnika których za pośrednictwem szczotki kontaktowej ślizgającej się przez le środek torowiska. Zmiana kierunku jazdy sterowana jest specjalnym przełącznikiem reagującym na siłę prądu. Wobec Tego, że szyny w tym systemie nie Muszą być OD siebie izolowane, ułatwia à budowanie torowisk w diffĂŠrents kombinacjach.

Strona ta powicona jest kolejkom elektrycznym. Niektrzy MWI, e s à tylko zabawki i à bardziej dla tatusiw ni dla dzieci, ALE co Tam… Veuk dziecka, uwizionego w kojcu, hasou ma na czole odcinite sztachetki, Gdy Tatu z wujkiem zabawiaj si na pododze rozoon kolejk nie jest odosobnionym widokiem. Wszystkim tatusiom i synkom (crkom te, Jeli CHC:-) powicam t stron. Krótka informacja o istniejących systemach kolejek obok bardzo rzadko spotykanych modeli II, i, 0 i bardzo Małych modeli Z najbardziej popularne są MODELE w skali H0 (1:87), TT (1:120) i N (1:160), które najbardziej nadają się do budowy Domowych makiet.